Denis Kuljiš intervjuira uspješnog burzovnog investitora i najvećeg hrvatskog filantropa, prominentnog zagovornika liberalnih vrijednosti, koji je svojim djelovanjem pridonio promjeni društvenih stavove oko ključnih pitanja obrazovanja.
Nenad Bakić počeo je kao znanstvenik, matematičar i sveučilišni nastavnik, školovao se u Americi i bio je jedan od pionira u primjeni interneta. Nakon eksperimenata s društvenim mrežama pokrenutim prije Facebooka, stvorio je jako uspješan portal ”Moj posao”, profesionalnu burzu, te prodao to poduzeće velikoj stranoj korporaciji koja je ulazila na domaće tržište. Stečenim novcem angažirao se kao aktivist na burzi, ali ne kao špekulant koji isključivo igra na statistička očekivanja – on se udubio u funkcioniranje domaćeg tržišta, a ondje gdje je imao dovoljno velik portfelj, udružen s ostalim malim dioničarima, radio je na usmjeravanju poslovne politike, i osamostaljenje uprava dioničkih društava od državnog tutorstva koje ta oiduzeća najčešće dovede do propasti. Najveći dio svog vremena i energije posvetio je sad donatorskom programu (crowdfundingu) za opremanje osnovnih škola računalima i robotskim laboratorijima. On i njegovi partneri u tom su projektu poklonili opremu za tisuće škola, što je dovelo do prave revolucije, golemog rasta zanimanje djece i mladih za egzaktne znanosti te do lokalnog aktivizma neslućenih razmjera, jer su se reditelji, ljudi u provincijske sredinama, osjetili dijelom jednog moćnog futurističkog projekta. Nesumnjiv uspjeh naveo je Bakića da taj projekt ”izvozi” i organizira slične donacije u drugim zemljama regije, što je bio pravi primjer međunarodne suradnje koja polazi od pojedinca, ”odozdo”, a ne kroz neke nametnute politike koje nemaju stvarnog odjeka.
Portret Nenada Bakića snimljen je na lokacijama u Zagrebu i u Zagorju, u školi gdje je s donacijom njegove zaklade otvoren robotički laboratoriji. Redateljica: Ivona Juka.